Sinds 2015 zijn we ons bewust geworden van een grote vluchtelingenstroom die naar Nederland komt. Jongeren verschillen hierin van mening, net als volwassenen, en uiten dat vooral op Facebook en andere sociale media. “Hoe kunnen jongeren het beste geïnformeerd worden en betrokken raken bij dit onderwerp?”
Begin mei vertrekt vanaf jongerencentrum Inventas een bus met jongeren naar Kamp Vught. Daar maken we kennis met de oorlog die in ons land heeft plaatsgevonden en leren we wat oor- log met de mens doet. In het kamp ontvangen we een rondleiding en wordt een film vertoond, gevolgd door een bezoek aan het museum. Jongeren kunnen zich inschrijven via info@jcinventas.nl
Interculturele dag
Jonge statushouders en vrijwilligers van Inventas hebben met elkaar gebrainstormd over een activiteit dat ze willen gaan organiseren. Kennismaking met elkaars cultuur en het bereiken van nieuwe statushouders die woonachtig zijn in de regio is het duidelijke doel van deze dag. De datum van deze dag wordt op www.jcinventas.nl snel bekend gemaakt.
Bende op het Plein
Al een aantal jaren komen jongeren bijeen tijdens de seizoensafsluiter van Inventas. 16 juli a.s. tussen 12:00 en 20:00 uur is het op het parkeerterrein bij Inventas één groot feest met muziek, een waterspektakel met buikschuifbaan, een barbe- cue en beachvolleybal. Kom langs!